tydzień przed ślubem
blog

7 rzeczy, o których nie możesz zapomnieć na tydzień przed ślubem

Do Twojego ślubu już niedługo. Zaczynasz czuć stres i nie możesz jeść. Sprawdź o czym musisz pamiętać na tydzień przed ślubem, co sprawdzić i czego dopilnować.

Rachunki i płatności

Sprawdź czy wszystkie obowiązkowe płatności przed ślubem masz już za sobą. Dokładnie przejrzyj umowy. Części podwykonawców będziesz musiała zapłacić przed ślubem, a innym zaraz po wykonaniu usługi w dniu ślubu. Dlatego dobrze się do tego przygotuj. Jeżeli masz zapłacić komuś w dniu ślubu, najlepiej odlicz gotówkę wcześniej. Schowaj do kopert, podpisz dla kogo i ile jest w środku. Jeżeli współpracujesz z konsultantem ślubnym takie koperty przekaż mu w dniu ślubu, a on dostarczy je odpowiednim podwykonawcom i przekaże Ci potwierdzenie. A jeżeli sam/sama musisz się tym zająć to przygotuj je wcześniej i daj je świadkowi może on zajmie się tym za Ciebie.

Torba

To rzecz o której na pewno nie pomyślałabyś na tydzień przed ślubem. Ale warto sobie przygotować ubrania, bieliznę itd. którą będziesz chciała założyć o poranku po weselu. Ja pamiętam, że przypomniałam sobie o tym w dniu ślubu i w panice zastanawiałam się co muszę spakować. Nie zapomnij zabrać kosmetyków do demakijażu, żeby móc zmyć ślubny makijaż. Ale także spakuj kosmetyki by się wymalować i nie straszyć na śniadaniu podkrążonymi z niewyspania oczami. Poradź to samo przyszłemu mężowi, nie kosmetyki oczywiście, ale spakowanie koszuli na zmianę na pewno się przyda. I taką torbę najlepiej włóż do twojego auta jeszcze dzień przed ślubem by o niej nie zapomnieć.

Scenariusz dnia ślubu

Przygotuj scenariusz dnia ślubu. Zawrzyj w nim godziny kiedy przychodzi fryzjer, makijażystka, o której ma przyjechać fotograf. Wraz z lokalem weselnym ustal godziny posiłków, uwzględnij czas na zdjęcia. Roześlij to do wszystkich podwykonawców i przekaż najbliższym, tak aby mieli jasność co będzie się działo i o której. Pozwoli Wam to uniknąć paniki i zamieszania. Skontaktuj się z podwykonawcami i potwierdź otrzymanie scenariusza na tydzień przed ślubem. Jeżeli przerasta Cię wykonanie tej części to zamów usługę koordynacji dnia wesela, którą tutaj opisałam. Zaoszczędzisz ten przed ślubny czas, a konsultant wykona te paręnaście telefonów i mailów za Ciebie.

Usadzenie gości

Na tydzień przed ślubem na pewno już wiesz ile osób przyjdzie na Wasze wesele, więc spokojnie możesz sprawdzić czy wszystko się zgadza i przygotować plan stołów. Rekomenduję wstępne usadzenie gości na miesiąc przed ślubem, ale jeżeli nie macie wcześniej czasu to zróbcie to teraz. Nie odkładajcie tego na potem, bo to bardzo nerwowa część ślubnych przygotowań. Zresztą wydrukowanie planów stołów też chwilę zajmuje, a jeżeli potrzebujcie pomocy przygotowałam dla Was wpis na ten temat.

Próba butów i parkietu

Masz wymarzone ślubne buty, ale jeszcze ich nie zakładałaś? To jest ostatnia chwila, aby je rozchodzić i żeby Twoja stopa się do nich przyzwyczaiła. Jeżeli czujesz, że nie są za wygodne rozglądnij się za innymi, a już koniecznie pamiętaj, żeby mieć jakieś baleriny/ trampki na zmianę. Nie ma nic gorszego niż wielkie bąble na stopach przez, które nie możesz tańczyć. To samo poleć swojemu partnerowi. Sam na pewno o tym nie pomyśli, a może go spotkać to samo. Ponadto wypróbujcie sobie w tych ślubnych butach Wasz pierwszy taniec i to najlepiej na parkiecie na Waszej Sali, żeby wiedzieć ile macie miejsca i czy się nie ślizgacie.

Sprawy formalne

Przygotuj dokumenty, których będziesz potrzebować w dniu ślubu. Sprawdź dowód swój i partnera. Zbierz resztę dokumentów w jedną teczkę, szczególnie jeżeli masz ślub kościelny to wtedy trochę się ich gromadzi. I dzień przed ślubem tylko jeszcze raz sprawdź czy wszystko masz. Powiedz świadkowej, gdzie ta teczka leży, żeby przynajmniej jeszcze jedna osoba o niej wiedziała.

Randka z narzeczonym

Tydzień przed ślubem to idealny moment by udać się ze swoim narzeczonym na randkę i przez chwilę nie rozmawiać o ślubie. Idźcie na spacer, do kawiarni czy kina. Cieszcie się sobą w końcu ślub to celebracja Waszej miłości, a w tym wirze ślubnych przygotowań można niestety na chwilę o niej zapomnieć. Także czas sobie przypomnieć. Troszkę żartobliwie, ale na randce będziecie mogli poćwiczyć pocałunki, w końcu w dniu ślubu wszyscy będą na Was patrzeć jak to robicie 🙂

Mam nadzieję, że moje porady przypadną Wam do gustu i że wykorzystacie wszystkie z nich. A jeżeli dalej ogarnia Was panika, dzwońcie do mnie. W ramach oferty mamy usługę śluby Last Minute, pomogę Wam przygotować scenariusz czy usadzić gości. Tydzień przed ślubem to dla konsultanta wciąż dużo czasu, dla Pani Młodej stanowczo za mało.

Certyfikowana konsultantka ślubna, perfekcjonistka, lubiąca spędzać wolny czas na pieczeniu i gotowaniu dla najbliższych, kocham tańczyć i podróżować. Z wykształcenia fizyk medyczny, z pasji organizator eventów i ślubów. W życiu stawiam na odpowiedzialność względem siebie i innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.