Para młoda obrzucana płatkami róż po ceremonii
blog

Koordynacja dnia ślubu – warto czy nie?

Co to właściwie jest i czemu ułatwia to życie Parze Młodej w organizacji ślubu? Według definicji koordynacja to „uporządkowanie współdziałania, harmonizacja wzajemnego stosunku czynników wytwórczych w osiąganiu celów. „ Oczywiście w naszym wypadku celem jest zorganizowanie idealnego wesela i zadowolenie gości oraz siebie, przy jak najniższym wydatku pieniężnym, ale z ogromną satysfakcją.

Dla kogo jest koordynacja dnia ślubu?

Usługa ta jest dla wszystkich Par Młodych tych bogatych i tych mniej. Dla tych, którzy chcą sami zorganizować wesele i dla tych, którzy posiłkują się pomocą. Bo koordynacja to nie jest organizacja. Więc właściwie co ona nam daje?

Co nam daje koordynacja dnia ślubu?

Po pierwsze spokój i bezpieczeństwo. Możecie skupić się tylko na emocjach i na przeżywaniu tych niesamowitych chwil. Po drugie niezmierną pomoc doświadczonego certyfikowanego konsultanta ślubnego, który pomoże rozwiązać bieżące problemy. Konsultant zabierze się za koordynację i nadzorowanie bez niepotrzebnego stresu i emocji, dzięki czemu prościej będzie mu zapanować na ślubnym chaosem.

Co obejmuje usługa koordynacji dnia ślubu?

Usługa koordynacji to oprócz obecności w dniu ślubu i bieżącego nadzoru nad sprawami i nad podwykonawcami to także, przygotowanie scenariusza dnia ślubu. Ponadto konsultant ślubny kontaktuje się z wszystkim podwykonawcami i zapoznaje się z nimi na około tydzień przed ślubem. A w dniu ślubu jest z nimi w ciągłym kontakcie, a więc to nie TY musisz się martwić czy wszyscy dojechali na czas. Jest na bieżąco informowany o tym czy zespół dojechał na miejsce, a florystyka ułożyła kwiaty. Oprócz tego wedding planner sprawdza czy sala jest przygotowana idealnie, a w razie ewentualnych nieścisłości od razu zwraca uwagę tak, aby wszystko było gotowe na godzinę ślubu.

Scenariusz dnia ślubu

Jest to najczęściej jedna kartka, ale dzięki niej panuje porządek i ład. Oprócz rozpisania na niej samej uroczystości i wesela z godzinami posiłków, przerw i ewentualnych dodatkowych atrakcji uwzględnione jest także godziny wyjazdu czy też plan czesania i wykonywania makijażu. Ułatwia to pracę wszystkim podwykonawcom, gdy na tydzień przed uroczystością otrzymują taki scenariusz. Ponadto podobne scenariusze mogą otrzymać goście, oczywiście jedyni z tymi potrzebnymi dla nich informacjami i komunikatami. Konsultant ślubny kontroluje przebieg wesela i na bieżąco nanosi poprawki. Uwierzcie mi para młoda w dniu ślubu kompletnie nie ma poczucia czasu i nie wie, że za 5 min na salę wjedzie tort, a akurat stwierdzą, że na chwilę muszą wyjść odpocząć. I co wtedy?

Weselne niespodzianki

Właśnie dzięki takiej usłudze koordynacji dnia ślubu unikniemy niespodzianek. Podam Wam przykład. Na ostatnim weselu, na którym była gościem Panna Młoda miała problem z suknią ślubną i guziczkami w niej. Stwierdziła, że musi coś z tym zrobić i jakość to zaszyć. Poszła z Panem Młodym do pokoju. Pech chciał, że była godzina 21:59 i na salę miał wjechać tort. Zespół zaprosił gości na taras i skończył grać, szefowa sali zaczęła nerwowo poszukiwać Młodych, a ich nigdzie nie było. Goście czekali na tarasie myślę, że jakieś 10 min nie wiedząc co się dzieje. Oni zestresowani zbiegli i nie jestem pewna czy zdążyli naprawić sukienkę i wtedy wjechał tort. Jeżeli na tym weselu byłaby koordynatorka, to zespół zagrałby dwie piosenki więcej, oni spokojnie by zszyli guziki, a goście nie wiedzieliby że coś poszło nie tak. Wiadomo nikt nie robił z tego tragedii, ale jeżeli chcecie mieć wesele idealnie dopracowane to zainwestujecie w konsultanta ślubnego, a na pewno nie będziecie żałować.

A na koniec odpowiedz na to pytanie!
O której musiałabyś wstać w dniu ślubu, aby załatwić wszystkie formalności i rzeczy, które opisałam w artykule? Zdążyłabyś się wymalować i uczesać? Osoby, które uczą planowania czasu, zawsze powtarzaj najpierw rób to co ważne, a później resztę/ lub o resztę poproś o pomoc. Zadaj sobie teraz pytanie co w tym wypadku jest ważne i czy nie warto spytać o pomoc. Zatrudnij konsultantkę ślubną, która zorganizuje ślub jak z marzeń i zrobi to tak dobrze, jakby organizowała go dla siebie.
Napisz do mnie i razem ustalimy jak sprawić by ten dzień był wymarzony i nie kosztował Cię/Was nieprzespanych nocy.

Certyfikowana konsultantka ślubna, perfekcjonistka, lubiąca spędzać wolny czas na pieczeniu i gotowaniu dla najbliższych, kocham tańczyć i podróżować. Z wykształcenia fizyk medyczny, z pasji organizator eventów i ślubów. W życiu stawiam na odpowiedzialność względem siebie i innych.

Jeden komentarz

  • Marcin Zięba

    Nie wiem ile kosztuje koordynator ślubu, ale z doświadczenia wiem ile Młodzi tracą czasu na “dogrywanie” wszystkiego na weselu. Myślę, że warto się zastanowić i może to jest pomysł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.