plan stołów na Twoim ślubie
blog,  ważne i ważniejsze

Ważne i ważniejsze – PLAN STOŁÓW

Ostatnio przeglądając grupy ślubne spotkałam często pojawiające się pytanie na temat ciekawych inspiracji na table plan (plan stołów). Pomyślałam, że zgłębię temat, bo pewnie każdemu już znudziły się zwykłe sztalugi na których umieszczone jest tablica z miejscami gości. Jak to zrobić inaczej?

Plan stołów a motyw przewodni

Po pierwsze warto połączyć przygotowanie takie planu z motywem przewodnim Waszego wesela. Jak wybrać motyw pisałam tutaj. Zastanowić się w jaki sposób można go wykorzystać. Na przykład motyw Wesela to podróże. Pierwszy pomysł który przyszedł mi do głowy to wykonanie planu stołów jako mapy świata i poszczególne państwa lub kontynenty będą odpowiednimi stołami. Prostszy przykład – naszym motywem przewodnim były jabłka i kolor zielony. Mój mąż wykonał plan stołów w formie tablicy, na której jabłka odpowiadały stołom i były ponumerowane w takiej formie jak ustawione stoły.Klasycznie, aczkolwiek inspirująco

Dla tych z Was, którzy nie macie specjalnego motywu przewodniego, a też chcecie zaskoczyć Waszych gości przygotowałam kolejne inspirację. Możecie plan stołów ozdobić kwiatami lub do jej wykonania zamiast sztalugi możecie użyć ramy z obrazu. Pomalujcie ją na kolor pasujący do Waszego wesela. Na środku ramki możecie dać Wasze zdjęcie lub inicjały. Możecie też połączyć zwykłe ramki na zdjęcia i w nich wpisać kto ma gdzie siedzieć. Zobaczcie jakie pomysły dla Was wybrałam.


Plan stołów w pracowitym wydaniu

Te propozycje będą wymagały od Was dużo więcej zaangażowania. Ten plan stołów nie będzie proty do wykonania. Ale, gdy zdecydujecie się na któryś z nich dajcie znać, bo jestem ciekawa efektu. Mnie bardzo podoba się pomysł z wykorzystaniem nitek i gwoździków. Wygląda to niesamowicie. Do tego dodajmy zdrapki na których każda osoba będzie miała umieszczony numer stołu przy którym powinna usiąść. Kolejną inspiracją jest przygotowanie zdjęć Waszych gości i umieszczenie ich na tablicy lub na przykład w korkach z wina i podpisanie numerem stołu. Goście na pewno poczują się wyjątkowo przyjęci. Ostatnim pomysłem, który również bardzo mi się spodobał są koperty z których wystaje tylko imię gości/ czy też całej rodzinki a gdy wyciągnie się odpowiednią karteczkę możemy zobaczyć numer stołów. Sprawdźcie sami, który pomysł się Wam najbardziej podoba?


Kinowy plan stołów

Wracając jeszcze do motywów przewodnich. Bardzo spodobały mi się inspirację na wykonanie planów stołów w kinowym wydaniu. Wybierzcie filmy, które są Waszymi ulubionymi i przypiszcie do każdego z nich gości lub też zróbcie tablicę w formie sali kinowej. Czy to nie genialne pomysły na zaskoczenie swoich gości szczególnie gdy jesteście maniakami kinowymi.Mam nadzieję, że wykorzystacie, którąś z moich inspiracji, a jest ich na prawdę dużo. Dodatkowo jeśli macie problem z usadzeniem gości zapraszam Was do artykułu “Jak usadzić gości”. Jeśli Wam się podobało dajcie like na facebook lub zaobserwujcie mnie na instagramie.

Certyfikowana konsultantka ślubna, perfekcjonistka, lubiąca spędzać wolny czas na pieczeniu i gotowaniu dla najbliższych, kocham tańczyć i podróżować. Z wykształcenia fizyk medyczny, z pasji organizator eventów i ślubów. W życiu stawiam na odpowiedzialność względem siebie i innych.

2 komentarze

  • Jarosław

    Ciekawe inspiracje dla osób, które są zainteresowane eksperymentowaniem z listą gości i rozsadzeniem ich 🙂 Przyznam szczerze, że załamałbym się, gdybym musiał szukać swojego miejsca po nitce, ale jak widzę, są tam różne kolory, więc jakoś można sobie poradzić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.