urodziny z motywem
blog

Jak zorganizować urodziny z motywem przewodnim?

Dziś zupełnie nie ślubny post, choć większości z Was pewnie kiedyś się przyda. Możecie go również wykorzystać przy wybieraniu motywu przewodniego swojego ślubu, o tym jak to zrobić pisałam w tym artykule. Wróćmy jednak do urodzin z motywem, w końcu obchodzimy je co roku, nie tylko jako dzieci. Jak sprawić by nasze przyjęcie było niezapomniane i inne niż wszystkie? W tekście założę, że organizujecie przyjęcie dla kogoś (urodziny, baby shower, rocznica ślubu, chrzciny) i chcecie się dowiedzieć jak to zrobić. Zaczynamy.

Pomysł oparty na zainteresowaniach

Po pierwsze trzeba zastanowić się co lubi osoba, której chcemy zorganizować urodziny z motywem. Najlepiej wypisać sobie na kartce czym się interesuje, na co poświęca najwięcej czasu, albo co sprawia jej przyjemność. Najprościej jest z dziećmi, bo im co chwila zmieniają się zainteresowania dzięki czemu łatwo wymyślić kolejną rzecz, która je ucieszy. Pierwsze urodziny mojego synka to motyw dzikich zwierząt, zaś drugie typowe budowlane. Prawdopodobnie wśród dorosłych pomysły będą bardziej stonowane, czasem wystarczy dopasowanie kolorystyczne, by wszystko wyglądało imponująco. Ja na swoje 18 urodziny zorganizowałam Hawajską imprezę, taką, że wszyscy musieli się przebrać. W tym miejscu trzeba się zastanowić czy chcemy, aby przyjęcie było z przebieraniem czy raczej nie.

Gdzie szukać inspiracji na urodziny z motywem?

Oczywiście niezawodną inspiracją jest Pinterest. Ta strona mnie wciąga tak bardzo, że czasem nie potrafię odejść gdy zacznę szukać pomysłów. Wpisujcie różne frazy, najlepiej po angielsku, wtedy wyskakuje jeszcze więcej inspiracji. Ja zawsze na każde wydarzenie tworzę oddzielną tablicę. Znajduje tam pomysł na zaproszenie, piny do muffinek i ciasteczek, tort, girlandę i ozdobienie jednej ścianki, na której będzie można robić zdjęcia. Wiadomo, że w domu takie zdjęcia wychodzą mniej korzystnie niż w restauracji, w której mamy mniej rzeczy i mebli. Ale przy dobrej organizacji da się zorganizować taką przestrzeń. Zobaczcie jak wyglądała moja tablica inspiracji na urodziny.
Jak zrobić to tanio?

Gdy przeglądniecie inspirację, pewnie zacznie się zastanawiać czy urodziny z motywem da się zorganizować tanio? Odpowiem – to zależy – od waszej motywacji, organizacji, chęci i ilości czasu. Ja motyw urodzin synka wymyśliła jakieś 4 miesiące przed urodzinami i zamówiłam ozdoby do muffinek na aliexpress. Choć wiadomo, że nie znajdziecie tam ozdób do każdego motywu. Dodatkowo miałam prościej, gdyż mój mąż potrafi obsługiwać taki program jak Photoshop, dzięki czemu wykonał projekt zaproszeń, girlandę i ozdobę na tort. Wydrukowaliśmy to na domowej drukarce i według mnie wyszło bardzo dobrze. Warto pomyśleć też o balonach, choć ja w tym roku postawiłam tylko na balon cyfrę. Jak widzicie organizacja przyjęcie nie jest droga, lecz bardziej czasochłonna. A czas kosztuje.

Co gdy sami nie mamy czasu?

Gdy sami nie macie czasu, a chcecie dla swoich bliskich zorganizować urodziny z motywem przewodnim lub inne niezapomniane przyjęcie. Z pomocą przychodzę ja – Agencja Ślubna Jak z Marzeń. Pomogę Wam w wyborze motywu i znalezieniu do niego dodatków. Dodatkowo mogę zorganizować ozdoby balonowe pasujące do całokształtu wystroju oraz zająć się zamówieniem cateringu, słodkiego stołu lub wynajmu restauracji. W dniu imprezy sprawdzę czy wszystko jest na swoim miejscu, a wy nie będziecie musieli się niczym martwić. Sprawdźcie naszą ofertę i przekonajcie się sami jak łatwo to można zrobić!

Jak wyglądały urodziny z motywem u mnie?

A na koniec chciałam Wam pokazać zdjęcia z imprezy mojego synka. Odbyła się ona w domu przez co przestrzeń do wykonywania zdjęć była mniejsza. Mam nadzieję, że Wam się spodoba. Małą zapowiedź mieliście już wcześniej. Poniżej zobaczycie girlandę, torta i dodatkowe ozdoby oraz zaproszenie.

Dajcie znać jakie motywy u Was się sprawdziły? I czy macie pomysł na kolejną imprezę? Jeśli potrzebujecie pomocy napiszcie do mnie, a ja zorganizuję dla Was coś specjalnego.

Certyfikowana konsultantka ślubna, perfekcjonistka, lubiąca spędzać wolny czas na pieczeniu i gotowaniu dla najbliższych, kocham tańczyć i podróżować. Z wykształcenia fizyk medyczny, z pasji organizator eventów i ślubów. W życiu stawiam na odpowiedzialność względem siebie i innych.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.