Szyszka, która jest podstawką pod winietkę
blog,  ważne i ważniejsze

Ważne i ważniejsze – MOTYW PRZEWODNI ŚLUBU

Decyzja, którą panna młoda najdłużej rozważa i analizuje i kilkakrotnie zmienia, to właśnie ta o motywie przewodnim ślubu. Sama miałam kilka koncepcji wystroju zanim trafiłam na tą, która mnie zachwyciła. Skąd taki problem i czym właściwie jest motyw ślubu- dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

Definicja motywu

Motyw przewodni to według definicji PWN, to motyw, który przewija się przez cały utwór nadając mu swoisty charakter. Tym utworem w naszym wypadku jest ślub/wesele. Wybierając go chcemy, aby wszystkie elementy wesela i wystroju tworzyły spójną całość i harmonię. Dzięki temu wasze wesele zostanie zapamiętane i niepowtarzalne.

Czy bez motywu przewodniego zorganizujecie wesele?

Oczywiście, że tak. Dawniej nikt nie słyszał o czymś takim, jak motyw wesela, ludzie robili wszystko zgodnie z tradycją, tym na co było ich stać i tym co według ich gustu pasowało do siebie. I dziś jest podobnie nie każdy decyduje się na motyw przewodni, w ogóle to tak groźnie brzmi ten motyw przewodni. Chodzi głównie o to, że wybierając go porządkujecie pewne elementy, nie ma chaosu, że są kolorowe balony, różowe kwiaty do tego jeszcze jako ozdoby dynie i jeszcze coś tam. Pomaga to także usystematyzować pomysły i wybrać te najlepsze, aby końcowy efekt był zachwycający dla odbiorców.

Gdzie szukać pomocy w wyborze motywu przewodniego?

Najwięcej inspiracji na motyw ślubny znajdziecie na pinterest czy innych ślubnych stronach. Ale czasem ogrom pomysłów Was przerasta, nie wahajcie się zadzwonić. Pomogę Wam w podjęciu decyzji, tak, aby motyw pasował do wystroju sali, waszego charakteru, regionu czy upodobań.

Kiedy wybrać motyw przewodni?

Oczywiście im szybciej tym lepiej, bo gdy wybieramy salę to warto już mieć w zamyślę czy to będzie bardziej wystawne wesele, takie glamour czy raczej w stylu romantycznym, bardziej boho. Zwykle ogólną wizję ślubu Panna Młoda ma już przed zaręczynami, więc później wystarczy dopracowanie szczegółów i wybranie ostatecznego motywu, co nie jest już takie proste. Dlatego pierwsza decyzja do podjęcia, czy to styl glamour czy boho?

Jak wybrać motyw przewodni?

Motyw przewodni można wybrać na kilka sposobów, w zależności od: koloru, pory roku, kwiatów, muzyki, filmu czy bajki, podróży, hobby, praktycznie od czego tylko chcecie. Ogranicza was tylko wyobraźnia. Także mam dla Was propozycje, usiądźcie wygodnie i niech każdy z Was na kartce spisze Wasze zainteresowania, hobby, potem napiszcie z czym kojarzy się Wam ślub i co chcielibyście, aby goście zapamiętali z Waszego ślubu. Porównując kartki może znajdziecie jakiś wspólny element z którego da się stworzyć motyw ślubu. A jeżeli nie, to możecie postawić na bardziej klasyczne jak na przykład kwiaty – wrzos czy eukaliptus. Wtedy na pewno wszyscy będą zachwyceni prostotą, a zarazem spójnością.

Gdzie znajdziemy motyw przewodni?

Najczęściej umieszczany jest na zaproszeniach, winietkach czy planach stołów to raczej jest już normą, że te elementy są spójne i wykonane w jednym stylu. Ponadto jeżeli za motyw przewodni uczynimy kolor to wtedy dodatki panny młodej, jak buty czy biżuteria i dodatki pana młodego (muszka, krawat, nawet skarpetki) też mogą być w tym kolorze. Pamiętam jak w 2012 roku moja kuzynka wychodziła za mąż za Amerykanina, wtedy w Polsce trendy zagraniczne nie były aż tak popularne. I na ślubie ich motywem był kolor różowy, ona miała bukiet z różowych goździków i różowe buty, a on różowe skarpetki i krawat. Te skarpetki były hitem, wszyscy się zachwycali pomysłowością i odwagą. Jeżeli chcemy podejść do tematu całkiem kompleksowo to znajdziemy także go na słodkim stole, przy numeracji stołów – wszystkie elementy pisane będą go zawierały.

Podsumowując warto o tym pomyśleć, bo robi to niesamowity efekt na gościach precyzji i dopracowania każdego weselnego szczegółu i wzbudza podziw. W najbliższym czasie pojawi się kolejny artykuł, tym razem przedstawię Wam najlepsze pomysły na motyw przewodni. Polubcie nasz fanpage lub zaobserwujcie nas na Instagramie to na pewno niczego nie przeoczycie.

Certyfikowana konsultantka ślubna, perfekcjonistka, lubiąca spędzać wolny czas na pieczeniu i gotowaniu dla najbliższych, kocham tańczyć i podróżować. Z wykształcenia fizyk medyczny, z pasji organizator eventów i ślubów. W życiu stawiam na odpowiedzialność względem siebie i innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.