jak wybrać prezenty ślubne z aplikacją
blog

PREZENTY ŚLUBNE – nowy trend zamiast koperty?

W większości przypadków na prezenty ślubne obecnie dostaje się koperty z pieniędzmi. Jest to wygodne, gdyż możemy je wydać na co potrzebujemy i kiedy ich potrzebujemy. Ale nie wiem czy też tak macie, gdy dostajecie w prezencie pieniądze lub kartę podarunkową właśnie wydajecie je nie wiadomo gdzie i na co, bo zawsze inny wydatek jest ważniejszy. Wymarzony robot kuchenny schodzi wtedy na drugi plan, a pieniądze z wesela się rozchodzą. Dlatego według mnie warto dostawać i dawać prezenty rzeczowe, ale wtedy pojawia się problem co jest potrzebne. Wszystkim Parom Młodym polecam tworzyć listę prezentów ślubnych. A jak to zrobić najszybciej i tak by dostęp do niej mieli wszyscy nasi goście?

Oszczędzaj czas

Dawniej stosowano do tego celu kartkę papieru i długopis, albo kupowano to co było w sklepie. Dziś wszystko robimy w smartfonach, a większość zakupów w internecie. Dlatego też powstała aplikacja na telefon, która ułatwi życie Wam jaki Waszym gościom. Całkowicie darmowa Aplikacja o nazwie Wishy to nowość na polskim rynku, dodana przez polskiego developera. Odwołuje się do amerykańskich trendów ślubnych, gdzie tworzone są listy z prezentami, które Para Młoda chce otrzymać. Dzięki niej w szybki sposób, w twoim smartfonie czy Iphone możecie stworzyć listę, na której umieścicie prezenty ślubne, które chcielibyście dostać. Na pewno w Waszych głowach, jest kilka rzeczy o których marzycie – ja bardzo chciałam dostać robota kuchennego. I otrzymaliśmy go, do tej pory świetnie działa. Ma dla mnie znaczenie symboliczne. Moja mama używa jeszcze garnków, które dostała jako swój prezent ślubny od jej cioci. Takie prezenty zostają dłużej w pamięci, więc dlaczego do nich nie wrócić? Jak możemy zacząć?

Pierwszy krok

Po pierwsze trzeba się zarejestrować i stworzyć konto, jest to bardzo szybki proces, a jeżeli masz konto na Facebooku lub Google to jeszcze szybszy. Aplikacja nie jest połączona z Facebookiem w taki sposób by w podpowiedziach umieszczać Twoich znajomych. Ułatwia jedynie proces rejestracji.

Prezenty ślubne jak wybrać?

Po rejestracji czas na stworzenie własnej listy prezentowej. Dzięki temu mamy pewność, że dostaniemy dokładnie to czego potrzebujemy. W aplikacji mamy możliwość wyszukiwania prezentów, na 3 sposoby:
1. Poprzez wyszukiwarkę – jest zintegrowana z Aplikacją Ceneo więc mamy dostęp do ich 11 000 000 produktów
2. Poprzez zrobienie zdjęcia i opisanie produktu. Oprócz tego można napisać tam nazwę produktu, jego krótki opis dodać link do sklepu, w którym go znaleźliśmy i orientacyjną cenę.
3. Poprzez dodawanie przedmiotów rekomendowanych / polecanych – lista jest aktualizowana co jakiś czas (3-5 dni) o nowe propozycje stare są kasowane.
Poprzez kliknięcie przycisku „dodaj do listy”, prezent zostaje umieszczony w naszych wymarzonych prezentach. Możemy również przy dodawaniu produktu ustawić jego priorytet za pomocą gwiazdek, aby pokazać jak bardzo nam zależy na danej rzeczy.

Nie tylko na ślub

Dodatkową zaletą takiej aplikacji jest fakt, iż nie ma ograniczeń produktów, których na niej umieścimy. Dzięki temu jeżeli zrobimy bogatą listę to nawet jeżeli nie otrzymamy wszystkich prezentów w dniu ślubu to nasi znajomi dalej ją widzą, więc mogą nam coś kupić na urodziny/parapetówkę/rocznicę ślubu. Lista prezentów się nie przedawnia. Tylko my możemy modyfikować jej składowe.

Szukajcie, aż znajdziecie

Jak w takim razie nasi goście mogą nas znaleźć? Najlepszym sposobem na powiadomienie gości jest umieszczenie informacji jeszcze w zaproszeniu z napisaniem nazwy użytkownika w aplikacji. Dzięki temu znalezienie nas będzie bardzo proste. Nazwę użytkownika można zmieniać. Także jeżeli na początku nazwiemy nasze konto np. Wesele Karoliny i Krzysztofa, a potem chcemy stworzyć z tego swoje prywatne konto to nie ma problemu. Do rejestracji potrzebujemy tylko maila.

Dziękujemy, jedno żelazko już mamy…

Skąd mamy pewność, że prezenty nie będą się powtarzać?
Jeżeli nasi znajomi/goście znajdą nasze konto w aplikacji i widzą naszą listę prezentów to wtedy mają do wyboru dwie opcje. Pierwsza z nich to przycisk „Zarezerwuj teraz”, wtedy produkt automatycznie znika z listy, tak że inna osoba nie będzie go już widziała. Czas gdy produkt znika z listy zarezerwowanych nie został jeszcze ustalony, ale twórcy mówią, że po nowej aktualizacji może to być okres 6 miesięcy. Drugą opcją jest od razu zakup prezentu za pomocą przycisku „Kup teraz” . Wtedy zostajemy przeniesieni do strony Ceneo lub gdy jest to produkt dodany samodzielnie przez Parę Młodą wyświetla nam się link do danego sklepu. Oczywiście po zakupieniu produkt znika z listy, a my widzimy go jako kupiony.

Druga strona medalu

Spytacie co z tymi, którzy mieszkają za granicą i nie mają jak przewieźć prezentów? Przesyłki zawsze można wysłać do miejsca zamieszkania Pary Młodej, gdyż większość sklepów internetowych ma możliwość wysyłki za granicę. Ponadto aplikacja pozwala na umieszczanie w niej własnych produktów wraz z linkiem do sklepu. Wtedy nasi goście sami będą mogli zakupić ten produkt w sklepie zagranicznym, który chcemy i napisać nasz adres do przesyłki. Oni zaoszczędzą na przesyłce, a my będziemy mieć wymarzony ekspres do kawy w swoim domu np. w Norwegii.

Dobro zawsze wraca

Wishy można wykorzystać do pomocy innym. Jeżeli w planie mieliście prosić gości by zamiast kwiatów przekazali kwotę na cel dobroczynny lub też zakupili produkty do np. domu dziecka aplikacja bardzo dobrze się sprawdzi. Wystarczy poprosić dane miejsce o założenie konta w aplikacji i zrobienie listy prezentów dla dzieci i podanie nazwy konta gościom. Oni w łatwy sposób będą mogli znaleźć potrzebujące produkty, dom dziecka uzyska pomoc, a wy będziecie szczęśliwi, że w tym ważnym dniu podzieliliście się swoją miłością. Kilka domów dziecka założyło już konto.

Co mówią o Wishy jej autorzy?

Aplikacja ma tak szeroki zakres możliwego zastosowania że niestety każda aktualizacja oprócz rozszerzenia opcji może je także ograniczyć. Dlatego zdajemy się na inwencję samych użytkowników – aby oni sami mogli używać jej jak chcą a nie jak ktoś im narzuci. Dodam jeszcze, że jeśli ktoś chce zachować swoją prywatność – wystarczy że założy konto na inne dane (fikcyjne ) i da je znajomym.
Link do aplikacji w Google Play
Link do aplikacji w App Store

Dla mnie aplikacja ta ma bardzo duży potencjał do wykorzystania w branży ślubnej. Wreszcie jako prezenty ślubne otrzymacie gotowy prezent/wydarzenie, coś co do końca życia będziecie kojarzyć z tą osobą. Czy nie warto choć spróbować?
Aplikacja tak jak wspomniałam jest nowością na rynku i ciągle będzie rozwijana, jak dla mnie mogłaby mieć opcję kupna prezentu przez kilka osób, na zasadzie wpłat do sklepu o określonej kwocie, choć do końca nie wiem czy to nie skomplikowałoby jej działania. Przecież w ciągu swojego życia kupujemy tysiące prezentów, sprawmy by były zapamiętane przez naszych najbliższych i by były im potrzebne. Dodatkowo przypominam o pomysłach na podziękowanie dla rodziców!

Certyfikowana konsultantka ślubna, perfekcjonistka, lubiąca spędzać wolny czas na pieczeniu i gotowaniu dla najbliższych, kocham tańczyć i podróżować. Z wykształcenia fizyk medyczny, z pasji organizator eventów i ślubów. W życiu stawiam na odpowiedzialność względem siebie i innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.