obrączki ślubne
blog,  ważne i ważniejsze

Ważne i ważniejsze – OBRĄCZKI ŚLUBNE

Dzisiejszy wywiad z ekspertami w swojej dziedzinie – dwie panie – Iwona Lewandowska i Agnieszka Sikora, które pasją do biżuterii zarażają innych. Pracują w Centrum Obrączek i Brylantów Niewęgłowski, które mieści się na głównej ulicy Rzeszowa – 3 maja i zajmują się profesjonalnym doradztwem w wyborze obrączek. Jeśli nie wiecie jak wybrać obrączki ślubne, to musicie to miejsce koniecznie odwiedzić!

Witajcie! Chciałabym zadać Wam kilka pytań bardziej technicznych, a później przejść do wyboru już tych właściwych obrączek i trendów panujących w świecie ślubnym. Pierwsze pytanie, takie rozgrzewające, aczkolwiek ważne dla wszystkich par. Na ile przed ślubem zgłosić się po wybór i jak długo trzeba na czekać na nasze obrączki ślubne?

Czas oczekiwania na obrączki trwa od 2 do 6 tygodni. Ale my zalecamy zamówić obrączki wcześniej tak min. 2-3 miesiące przed ślubem, ponieważ ten czas oczekiwania może się różnić (przedłużyć) zależnie od danego miesiąca (większe zainteresowanie lub większa ilość ślubów w danym miesiącu), a także modelu obrączek .

Wiadomo, że im większy zapas czasu tym mniej stresu dla wszystkich. A jak wybrać odpowiedni rozmiar obrączki? W jakich godzinach najlepiej je mierzyć?

Wystarczy wybrać się do salonu jubilerskiego i tam wykwalifikowana kadra za pomocą specjalnych miarek wybierze Państwu taki rozmiar obrączki, w którym będziecie się Państwo dobrze i komfortowo czuli. Jako eksperci branży jubilerskiej radzimy Państwu, aby nie wybierać się po obrączki ślubne po długiej podróży i zmęczeniu. Ponieważ woda w organizmie się zatrzymuje co skutkuje obrzękiem kończyn – opuchnięte paluszki (chyba, że nie macie Państwo innej możliwości i takiemu problemowi podołamy).

Dla mnie to było bardzo stresujące, bo sama nie wiedziałam czy jest dobra i po jej odebraniu długo zastanawiałam się, czy jej nie powiększyć. Na szczęście nie było to konieczne, choć mieliśmy to jako usługę w umowie gwarancyjnej. Właśnie, czy każde obrączki są na gwarancji i co ona gwarantuje?

Przy wyborze Państwa obrączek warto zwrócić uwagę czy Jubiler, u którego chcecie zamówić obrączki oferuje gwarancje. Jest to ważne ponieważ po upływie kilku lat rozmiar palca może ulec zmianie i w takiej sytuacji potrzebne będzie powiększenie, bądź pomniejszenie danej obrączki. Jesteśmy jedynym jubilerem w Rzeszowie, który daje Państwu możliwość dożywotniej opieki nad obrączkami, czyli pomniejszenie, powiększenie, a także czyszczenie i polerowanie w ultradźwiękach serwisowo.

Czyszczenie to inaczej to słynne odświeżanie obrączek. Rozumiem, że rekomendujecie takie działanie, bo ja spotkałam się z opinią, że ściera się wtedy złoto.

Polecamy odświeżanie obrączek, ale nie za często, ponieważ każdorazowe czyszczenie i polerowanie wiąże się z minimalnym ubytkiem złota w obrączce (ale na niecodzienną okoliczność swoje obrączki ślubne jak najbardziej polecamy odświeżyć).

Będąc przy odświeżaniu, muszę o to zapytać. Ja sama mam obrączkę matową, albo kiedyś była matowa, ale przestała nią być po bardzo krótkim czasie. Właśnie po jakim czasie przestaje być matowa i co przyspiesza ten proces?

Mat na obrączkach nie jest efektem stałym i z czasem się wybłyszcza. Po jakim czasie? Wszystko zależy od tego na jakie czynniki zostaje ona narażona. Przede wszystkim zależy od wykonywanej przez Państwa pracy – informatyk, praca biurowa – mat może utrzymać się dłużej, w porównaniu do pracy fizycznej np. zawodowy kierowca.

To jest dla mnie jasne. Ja swoją obrączkę ściągam zawsze na noc, bo nie lubię tego uczucia spuchniętych rąk o poranku. Mówiły Panie, że w ramach gwarancji, można w razie potrzeby powiększyć i pomniejszyć obrączki. Czy z każdą obrączkę? Co jeżeli chodzi o obrączki z kamieniami?

Tak, każdą obrączkę można powiększyć bądź pomniejszyć. A jeżeli chodzi o obrączki ślubne z kamieniami to tutaj Was zaskoczymy Centrum Obrączek i Brylantów Niewęgłowski, jako jedyny oferuje Państwu możliwość korekty rozmiaru obrączek również z kamieniami!
obrączka ślubna dla kobiety

Dobrze wiedzieć, ja osobiście nie jestem zwolenniczką obrączek z kamieniami, ale w razie potrzeby wiem gdzie kierować klientów. Chyba już ostatnie pytanie techniczne, co to jest soczewka w obrączce?

Soczewka w obrączce to tak naprawdę same atuty. Polega na wypukleniu wewnątrz obrączki, co ułatwia zakładanie i zdejmowanie. A co najważniejsze obrączka z soczewką nie przylega całą powierzchnią do palca i tym samym zapobiega odparzeniu. Soczewkę możemy wykonać w każdym profilu obrączki, możecie się na nią zdecydować tylko przy zamówieniu obrączek. Warto zaznaczyć, że mogą występować różne wysokości soczewki tzn. wypuklenie może być bardziej wyczuwalne.

Brzmi bardzo ciekawie. Muszę później spróbować, aby zobaczyć różnicę. Teraz chciałabym zapytać Was o wybór złota. Co to są te próby złota i która jest najlepsza, ale też i nie najdroższa dla zwykłego użytkownika?

Próba to nic innego jak ilość złota w złocie. Obrączki można wykonać w różnych próbach 333, 585, 750. Najtańsza próbą złota jest próba 333- ale nie należy rozumieć że to złoto jest najgorsze. Jest w nim najwięcej innych metali szlachetnych (srebro, miedź, inne). Próba 750 jest próba najdroższą. My jako eksperci patrząc na zadowolenie klientów zalecamy próbę 585 ponieważ jest ona najlepsza i najczęściej używana w jubilerstwie. Na takie obrączki ślubne Pary Młode decydują się najczęściej.

A według waszej opinii którego koloru złoto jest najlepsze czy też lepsze od pozostałych?

Każde złoto jest dobre, przecież to złoto 😉 Różni się tak naprawdę tylko kolorem, a to Państwo decydujecie w jakim kolorze chcecie nosić swoje wymarzone obrączki ślubne. Należy jedynie pamiętać, że białe złoto naturalnie nie jest białe – jest w kolorze blado żółtym. Efekt bieli uzyskujemy po pokryciu powłoką rodu, która niestety nie jest efektem stałym.

To akurat racja. Nie wiedziałam o tym wcześniej, a teraz mój pierścionek zaręczynowy, który był połączeniem białego i żółtego złota, wygląda tak jakby cały był z żółtego kruszca. A co gdy mamy alergię na złoto? Jakie obrączki wtedy rekomendujecie?

Ponieważ każda próba złota zawiera śladowe ilości miedzi i innych metali szlachetnych, które mogą wywoływać reakcje alergiczne jedynie u bardzo wrażliwych alergików to polecamy wykonanie obrączek z platyny.

Teraz przejdźmy już do ostatecznego wyboru, wiemy kiedy, gdzie się zgłosić, jak wybrać próbę złota. Jak w takim razie możemy spersonalizować nasze obrączki ślubne? Tylko poprzez wykonanie graweru?

Tak, jest to jedna z możliwości. Najczęstszym tekstem jaki jest grawerowany to data Państwa ślubu. Często przyszli Nowożeńcy decydują się na imię swojej drugiej połówki. Jeśli chodzi o ilość znaków to preferujemy 32 znaki. Ale w Naszej najnowszej kolekcji CLASSICA zaprezentujemy Państwu do wykonania, jako grawer coś niepowtarzalnego, ale o tym już za chwilkę.

My z mężem wybraliśmy jako grawer datę ślubu i znaczek nieskończoności. Wiem, że to jest też popularny motyw. Powoli kończymy, a ja nie zapytałam jeszcze, w jakim okresie pojawiają się nowe kolekcje ?

Zazwyczaj nowe kolekcje wzorów obrączek pojawiają się z końcem roku, wtedy gdy zaczynają się Targi Ślubne na rok kolejny. Wyjątkiem odbiegającym od tej zasady może być indywidualny projekt Naszego Jubilera, który może zaoferować Państwu swoją wewnętrzną kolekcję.

To zdradźcie jeszcze jakie będą trendy dotyczące obrączek na nadchodzący sezon weselny ?

Trendy obrączkowe na przyszły rok zależą tak naprawdę od Państwa. Tak to dziwne, ale to Wy decydujecie co się Wam podoba i co będziecie nosić wspólnie do końca życia. Wszystko zależy od tego co Państwo preferujecie bo tak naprawdę, ile jest Par. tyle jest innych wzorów obrączek, które jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa. Mogą to być obrączki klasyczne jednokolorowe, gładkie, o różnych profilach, bądź też obrączki dwukolorowe – połączenie żółtego złota z białym lub czerwonego, w zależności od Państwa upodobania. Dla Pań bardziej odważnych proponujemy obrączki z różnorodnym sposobem zakuć brylantów zarówno w obrączkach jednokolorowych jak i dwukolorowych.

Brzmi magicznie, aż sama chciałabym móc jeszcze raz wybierać. A czy w nadchodzących trendach będą królowały spersonalizowane obrączki ślubne?

Myślimy, że tak dlatego chciałybyśmy zaprezentować najnowszą Markę obrączek CLASSICA. Jest to jedyna kolekcja obrączek którą możecie Państwo stworzyć sami od podstaw tzn. począwszy od kształtu przez personalizacje (zakucia brylantów, nałożenie struktury matu, fakturek, a także milgryfów.

Co to właściwie jest ten mil gryfów?

Milgryf jest jednym z nowych elementów naszej kolekcji CLASSICA, którą prezentujemy naszym Klientom. Jest to nacięcie na obrączce które nadaje efekt zdobienia, może sprawić że Wasza klasyczna obrączka będzie inna niż wszystkie
podróż z obrączką ślubną

Teraz zrobiło się jaśniej. Powiedźcie mi jeszcze, co może być taki zdobieniem? Bo rozumiem, że jest to coś więcej niż grawer.

Każdą obrączkę możecie ozdobić czymś niepowtarzalnym jedynym w swoim rodzaju zdobieniem – jest to umieszczenie na Waszych obrączkach cząstkę tego co kochacie najbardziej Waszej drugiej połówki. Tylko u nas możecie wykonać odzwierciedlenie bicia serca Waszej ukochanej osoby – naniesiemy prawdziwie EKG na obrączki, Wasz odcisk palca – linie papilarne , odczyt Waszych słów – rejestrator strun głosowych, a także będziecie mogli nosić obrączkę z autentycznym charakterem pisma Waszej drugiej połówki – napisane piórem. To wszystko będziecie mogli stworzyć jedynie u Nas w salonie na ul. 3 Maja 2, gdzie będziemy pracować z Państwem na konfiguratorze, który z wizualizuje Wasz projekt na tablecie – zobaczycie Waszą obrączkę zanim My ją wykonamy.

Ta opowieść o nowej kolekcji brzmi niesamowicie. I najlepsze jest to, że od razu możemy ją zobaczyć. Bardzo dziękuję Wam za wartościową rozmowę. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz się spotkamy, albo będę podziwiać obrączki ślubne wykonane przez Wasza firmę na palcach moich klientów.
Specjalnie dla Was załatwiłam dla Was niespodziankę na hasło: CLASSICA w Centrum Obrączek i Brylantów Niewęgłowski! Dajcie znać, kto się wybierze! A ja zapraszam Was do przeczytania pozostałych artykułów z serii Ważne i Ważniejsze.

Zdjęcia należą do Centrum Obrączek i Brylantów Niewęgłowski i zostały umieszczone za jego zgodą.

Certyfikowana konsultantka ślubna, perfekcjonistka, lubiąca spędzać wolny czas na pieczeniu i gotowaniu dla najbliższych, kocham tańczyć i podróżować. Z wykształcenia fizyk medyczny, z pasji organizator eventów i ślubów. W życiu stawiam na odpowiedzialność względem siebie i innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.