dzieci na weselu bawią się na łące
blog,  ważne i ważniejsze

Ważne i ważniejsze – DZIECI NA WESELU

Jak poradzić sobie z dziećmi na weselu – dziś poruszę ten temat zarówno z perspektywy mamy jak i konsultanta ślubnego. Pewnie Wy, jako Para Młoda zastanawiacie się jak sprostać temu zadania, żeby dzieci się nie nudziły a rodzice choć chwilę się pobawili i byli Wam wdzięczni za chwilę odpoczynku. Wszystkiego dowiecie się za chwilę!
Ważne jest, aby dopasować formę zajęcia dzieci na weselu do ich wieku. Przy każdym nagłówku napiszę do jakiego wieku według mojej opinii należy brać te kwestie pod uwagę przy czym zaznaczam, że są to lata orientacyjne. Zaczynamy!

Dzieci na weselu (0-4 lata) – Przewijak

Bardzo ważnym elementem na sali weselnej jest miejsce, gdzie rodzice mogą przebrać swojego maluszka, czy to będzie przewijak w łazience czy wydzielony oddzielny pokój niedaleko sali, nie ma znaczenia. Ważne, żeby takie miejsce było łatwo dostępne i nie trzeba było się do niego dostawać wychodząc na zewnątrz. A na co jeszcze zwrócić uwagę na sali weselnej dowiecie się z tego artykułu.

Dzieci na weselu (0-10 lat) – Wyposażenie Łazienki

Jeżeli chodzi o przygotowanie toalet warto zapytać w lokalu czy mają dostępne plastikowe podesty dla dzieci do umycia rąk czy też nakładki na toaletę. To nie duży koszt, a rodzice na pewno to docenią, a także obsługa, która nie będzie musiała ścierać rozchlapanej wody z całej umywalki.

Dzieci na weselu (0-3 lata) – Miejsce do karmienia mlekiem

Jeżeli na waszej imprezie mają się bawić maluszki głównie takie do roku, które często jedzą mleko mamy to należy zadbać, aby miały miejsce by komfortowo i w ciszy je nakarmić. Dziecku ciężko się jest skupić na jedzeniu przy gwarze, dlatego ułatwicie sprawę mamą jeżeli zadbacie o to by miały dostępny pokój lub by sala zapewniła jakąś salkę, w której będą mogły karmić. A jeżeli maluszek je z butelki to warto spytać w restauracji czy będzie możliwość podgrzania mleka i jego przygotowania.

Dzieci na weselu (0-4 lata) – Krzesełka do karmienia

Jeżeli jesteśmy już przy karmieniu to warto zwrócić uwagę na to, ile potrzebujemy krzesełek do karmienia (na jednym weselu nam zabrakło). Ale jest to wygoda dla rodziców, bo mogą w spokoju równocześnie zjeść obiad podczas, gdy dziecko siedzi i też coś konsumuje. Sprawdźcie w sali ich stan czy nie wyglądają na strasznie brudne i zaniedbane, takie na których wy byście nic nie zjedli. Wtedy warto zasugerować lokalowi ich wymianę.

Dzieci na weselu (2-12 lat)- Posiłki dla dzieci

Przy podpisywaniu umowy spytajcie czy cena talerzyka dla dzieci jest niższa i jakie są w niej potrawy. Spytajcie waszych gości, czy dzieci nie mają alergii lub specjalnej diety. Zwróćcie uwagę, żeby może nie były to tylko frytki z nuggetsami, bo niekoniecznie mama dwulatka będzie chciała mu to podać. Dzieci do dwóch lat myślę, że skubną z talerzy rodziców i to im wystarczy. Ale dla starszych warto spytać rodziców, oni wam odpowiedzą czy jest sens zamawiać cały talerzyk dla danego dziecka.

Dzieci na weselu (2-12 lat) – Animator

Jeżeli na waszym weselu mają być dzieci starsze niż dwa lata, przynajmniej pięcioro to warto zainwestować w zatrudnieni animatorki dla tych dzieci. Na każde 10 dzieci dobrze by było jakby przypadał jeden animator. Taka osoba przygotowuje różne zabawy dla dzieci, często w usługach jest malowanie twarzy dzieciom, czy też puszczanie baniek mydlanych. Animator najczęściej zatrudniany jest na godziny, warto się spotkać z taką osobą i porozmawiać, przedstawić wasze pomysły i zobacz referencję. Dzieci będą zachwycone, że mają dodatkową atrakcję w postaci nowych zabaw, a rodzice, że mają chwilę ciszy. Warto w tym wypadku pomyśleć o jakimś miejscu w sali weselnej, gdzie dzieci będą mogły spędzić czas, a wtedy gdy jest przerwa w graniu zespołu, można zaprosić ich wraz z animatorką, aby na dużym parkiecie coś zatańczyły czy pobawiły się. Osoby z dużym doświadczeniem poradzą sobie z zainteresowaniem zarówno maluszków jak i starszych.

Dzieci na weselu (0-każdy wiek) – Docenienie dzieci

Para Młoda również może docenić przybycie dzieci na wesele i wspólnie z nimi zatańczyć kaczuszki czy też jedzie pociąg. Byłam na jednym weselu, gdzie pan młody przebrał się za minionka i tańczył z dzieciakami, a one prawie piszczały z radości. Warto ustalić taki blok taneczny z zespołem/DJ by mieli przygotowane ewentualne zabawy. Para Młoda może też rozdać specjalne upominki dla dzieci, choćby po kolorowym lizaku lub cukierku, a może któreś dziecko odwdzięczy się opowiedzianym wierszykiem do mikrofonu?

Dzieci na weselu (0-10 lat) – Niania na noc

Ostatnim już punktem moich porad o tym jak poradzić sobie z dziećmi na weselu, jest zapewnienie dzieciom, a właściwie to bardziej jest nagroda dla rodziców, niani na noc. Dzięki temu rodzice po położeniu spać dzieci w pokoju w tym samym budynku mogą się dalej bawić, a dziecko jest pod opieką niani, która w razie potrzeby czy płaczu po nas zadzwoni.

Wesele z dziećmi czy bez? – moja opinia

Na koniec jeszcze moje przemyślenie na temat dzieci na weselu. Często w internecie pojawia się problem czy w ogóle zapraszać osoby z dziećmi czy bez. Moim zdaniem zaproszenie bez, jeżeli mają dzieci takie do lat 14, jest kłopotliwe ze względu na to, że stawiani są w sytuacji, że muszą znaleźć opiekę, albo zrezygnować z przyjazdu. Dlatego zdecydowanie nie jestem zwolenniczką takiego załatwienia sprawy, jeżeli będą mieć możliwość przyjść sami to na pewno to zrobią, uwierzcie mi! My z mężem byliśmy z naszym synkiem już na 8/9 weseli, a ma dopiero 2 lata. To fakt, że gdy ma się ma z kim zostawić dziecko to można się wreszcie pobawić, ale jak nie to wtedy fajnie ułatwić rodzicom zajęcie się dzieckiem i wspólną zabawę. Z mojej perspektywy najlepsza opcja dla każdego rodzica to niania z którą można położyć dziecko spać w hotelu, jeśli jest jeszcze małe, a dla starszych dzieci (od 2 lat) animatorka na zajęcie w trakcie wesela. Tak, aby wszyscy byli zadowoleni i dzieci na weselu i rodzice!

Jeśli macie problem ze znalezieniem zaufanych podwykonawców, to usługa rekomendacji kontaktów jest dla Was. Napiszcie do mnie po więcej szczegółów.

Certyfikowana konsultantka ślubna, perfekcjonistka, lubiąca spędzać wolny czas na pieczeniu i gotowaniu dla najbliższych, kocham tańczyć i podróżować. Z wykształcenia fizyk medyczny, z pasji organizator eventów i ślubów. W życiu stawiam na odpowiedzialność względem siebie i innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.