piłka na boisku piłkarskim przy zachodzącym słońcu
blog

Mistrzostwa ślubowania

Chcesz dowiedzieć się co łączy piłkę nożną ze ślubem? Czytaj dalej! Ten tekst kieruję głównie do mężczyzn, aby pomóc zrozumieć im kim tak naprawdę jest wedding planner i jaką rolę odgrywa w przygotowaniach. Zwykle na kobiecie spoczywa większość weselnych prac, mężczyźni raczej są od akceptowania, bo jednak śluby to niech ich bajka. Tak samo jak dla większości kobiet piłka nożna nie jest interesująca, dlatego przełożyłam organizację wesel na piłkę nożną i zasady w niej panujące. Mam nadzieję, że Wam się spodoba. Jeśli od dłuższego czasu nie możesz przekonać narzeczonego do spotkania ze mną, niech przeczyta ten tekst.

Kto tu zarządza?

Młoda para jest zarządem, odpowiednikiem naszego PZPN (Polskiego Związku Piłki Nożnej). Podejmuje ostateczną decyzję we wszystkich sprawach, podpisuje umowy, wykonuje przelewy. Przeprowadza ważne rozmowy, dokonuje tego najważniejszego wyboru, od którego zależy gra zespołu – wyboru trenera! Nie musi go kontrolować, bo ma do niego zaufanie, co jest kluczowe, aby współpraca między tymi dwiema jednostkami była prawidłowa i zadowalająca dla obu stron.

Najważniejszy mecz i jego trener

Trener, czyli według definicji osoba zajmująca się przygotowaniem drużyny do zawodów. Wraz ze sztabem szkoleniowym odpowiada za przygotowanie treningów, utrzymanie dobrej atmosfery między zawodnikami. Walczy o swoją drużynę, gdy potrzeba potrafi skarcić. Dba o zachowanie spokoju i zapewnienia zawodnikom bezpieczeństwa. To on wyłapuje nowe diamenty do wyszlifowania. Mobilizuje zawodników do gry i do zwiększania swoich umiejętności. Opracowuję taktykę.
Pewnie jak się domyślasz, zmierzam do tego, że ślubnym trenerem jest wedding planner. To na nim spoczywa odpowiedzialność za dzień Waszego ślubu. Zanim rozpocznie się ten najważniejszy mecz – ślub, trzeba przeprowadzić wiele treningów i rozmów z zawodnikami. Za to wszystko odpowiada właśnie trener. PZPN w tym czasie odpoczywa.
Wedding planner koordynuje pracę wszystkich zawodników poruszający po boisku, czyli podwykonawców – zespołu, fotografa, florysty i innych. Rozlicza ich z przepracowanych godzin i poziomu gry. Na bieżąco sprawdza czy taktyka (scenariusz ślubu) jest zachowana, gdy coś się nie zgadza natychmiast reaguje upomnieniem. Kontroluje czas gry, aby wszystko działo się punktualnie. W razie jakichkolwiek wątpliwości może się do niego zwrócić każdy zawodnik, nie zawracając przy tym głowy Młodej Parze, która jako zarząd zajmuje się tylko sprawami ważnymi. I działa to też w drugą stronę, gdy PZPN czuje się zaniepokojony śmiało, zwraca się z zapytaniem do trenera i przedstawia mu swoje uwagi, co do pracy. Wszystko po to by odnieść sukces.

Drużyna obrączek

Za dobór zawodników i ustawienie ich w odpowiednich miejscach odpowiada trener. Umowy podpisywane są przez PZPN, ale za szkolenie i grę odpowiada już trener. Każdy zawodnik ma jakąś historię i doświadczenie związane z grą na danej pozycji – jako napastnik, pomocnik czy w obronie. Każde z tych miejsc jest tak samo ważne dla wygranej spotkania. Zadaniem trenera jest dopasowanie odpowiednich zawodników, tak aby tworzyli zgrany zespół.
W tym miejscu jeszcze ważniejsza jest rola trenera jako wedding plannera, który znając dokładnie swoich podwykonawców i wiedząc jak się z nimi współpracuje rekomenduje odpowiednie osoby pasujące do charakteru pary młodej oraz do stylu wesela. Ułatwia to wypełnienie przez parę młodą ankiety i spotkanie z trenerem i wspólne poznanie się

Kibice

Po otrzymaniu biletu wstępu na mecz, jakim jest zaproszenie uzyskane od PZPN. Kibice zasiadają w swoich lożach, na wyznaczonych miejscach. Są pełni nadziei i radości, gdyż tak długo czekali na to wydarzenie. Wierzą w wygraną całego zespołu i bardzo dobrą zabawę. To od składu drużyny zależy ich poziom zadowolenia- od gry kapeli, wystroju wnętrza, od restauracji i innych. Ich oczy skierowane są także na trenera, bo to na nim ciąży odpowiedzialność, on tym nadzoruje. W razie potrzeby mogą zwrócić się do niego i zadać pytania czy przedstawić swoje uwagi.
To właśnie dla kibiców organizowane są takie widowiska, bez nich sport nie miał by sensu i tak samo wesele bez gości nie miało by sensu, bo dla kogo grałby zespół czy podawaliby jedzenie. Parze Młodej zależy głównie na ich zadowoleniu i podziwie z dobrze przygotowanego wydarzenia. Dlatego warto powierzyć drużynę dobremu trenerowi, który doprowadzi do zwycięstwa i euforii kibiców.

Ławka rezerwowych

Nie jest tajemnicą, że na takich turniejach jak Mundial czy EURO kluczową rolę odgrywają zmiennicy, osoby które w razie kontuzji czy osłabienia potrafią wejść na boisko i walczyć na takim samym poziomie jak zawodnicy grający w pierwszym składzie. Decyzję o wejściu na boisko podejmuje trener, gdyż on wie czego można się spodziewać po danej osobie, jaki prezentuje poziom.
W trakcie przygotowań czy w dniu samego ślubu, też może zdarzyć się jakiś niespodziewany wypadek, który spowoduje, że któryś podwykonawca nie będzie mógł dotrzeć lub będzie potrzebna nagła zmiana planów i dzięki posiadaniu w swoich szeregach zaufanego trenera – czyli wedding plannera, młoda Para nie musi się martwić, że coś pójdzie nie tak. Trener szybko zareaguję na sytuację posiadając w swoim składzie grono awaryjnych podwykonawców, którym jest w stanie powierzyć zadanie.

Podsumowując moje rozważania na temat mundialu i wesela. Po wygranym Mundialu przez kibiców doceniona będzie cała drużyna, która na boisku przebiegła kilometry i najbardziej się zmęczyła oraz trener, który dzięki opracowanej przez niego taktyce, doborze składu oraz odpowiednim podejściu i zarządzaniu doprowadził ich do takiego miejsca, gdzie mogli zwyciężaćA wszystkim tym pochwalić będzie się mógł PZPN, bo w końcu oni wybrali trenera, który wybrał zawodników. I to na ich ręce będą składane gratulacje! I bardzo dobrze, bo mądre decyzje, przynoszą wspaniałe rezultaty!

P.S Tekst pisałam w okresie Mundialu, ale niestety naszym nie poszło najlepiej, oby teraz spisywali się korzystniej. Ale każdemu może powinąć się noga, a my nie powinniśmy być kibicami sezonowymi. Ale mam nadzieję, że my oprócz wspólnego kibicowania przed ekranami spotkamy się na ślubnej ścieżce. Może zechcecie mnie zatrudnić jako trenera dla Waszej ślubnej drużyny? Napisz do mnie.

Certyfikowana konsultantka ślubna, perfekcjonistka, lubiąca spędzać wolny czas na pieczeniu i gotowaniu dla najbliższych, kocham tańczyć i podróżować. Z wykształcenia fizyk medyczny, z pasji organizator eventów i ślubów. W życiu stawiam na odpowiedzialność względem siebie i innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.